Sold
Lai Yan LauFLOOR 15FLAT F
Registration Number:14052801080168
|Transaction Date:08/05/2014
PRN:A1918209
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/1
PRICE
$3.38 M
Saleable Area
263sq.ft.
Buy $12,869 /sq.ft.
Gross Area
330sq.ft.
Buy $10,242 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 08/05/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking toSai Ying PunStation
6 Min(s)
Address/ Area
42-56 Queen's Road West