Sold
Lai Yan LauFLOOR 14FLAT E
Registration Number:06011800800239
|Transaction Date:06/01/2006
PRN:B8983016
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/1
PRICE
$865 K
Saleable Area
263sq.ft.
Buy $3,293 /sq.ft.
Gross Area
330sq.ft.
Buy $2,621 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 06/01/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking toSai Ying PunStation
6 Min(s)
Address/ Area
42-56 Queen's Road West