Sold
Lai Yan LauFLOOR 12FLAT A
Registration Number:11051701850148
|Transaction Date:04/05/2011
PRN:A1917558
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
PRICE
$2.1 M
Saleable Area
320sq.ft.
Buy $6,569 /sq.ft.
Gross Area
401sq.ft.
Buy $5,237 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 04/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking toSai Ying PunStation
6 Min(s)
Address/ Area
42-56 Queen's Road West