Sold
Lai Wah CourtFLOOR 6FLAT A
Registration Number:11022302060045
|Transaction Date:28/01/2011
PRN:A5066798
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$1.24 M
Saleable Area
235sq.ft.
Buy $5,276 /sq.ft.
Gross Area
343sq.ft.
Buy $3,609 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 28/01/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
28
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
188-190 Lai Chi Kok Road