Sold
Lai Wah CourtFLOOR 6FLAT A
Registration Number:08461118
|Transaction Date:16/07/2001
PRN:A5066798
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandySe-to司徒嘉惠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-013249)
PRICE
$900 K
Saleable Area
235sq.ft.
Buy $3,835 /sq.ft.
Gross Area
343sq.ft.
Buy $2,624 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 16/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
28
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
188-190 Lai Chi Kok Road