Sold
Lai Wah CourtFLOOR 11FLAT B
Registration Number:06953770
|Transaction Date:27/01/1997
PRN:A5066858
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
PRICE
$950 K
Saleable Area
224sq.ft.
Buy $4,243 /sq.ft.
Gross Area
335sq.ft.
Buy $2,836 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 27/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
28
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
188-190 Lai Chi Kok Road