Sold
Lai Wah CourtFLOOR 2FLAT B
Registration Number:06934393
|Transaction Date:13/01/1997
PRN:B5510659
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KenLo羅浩智
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-322656)
PRICE
$910 K
Saleable Area
224sq.ft.
Buy $4,064 /sq.ft.
Gross Area
350sq.ft.
Buy $2,600 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 13/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
28
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
188-190 Lai Chi Kok Road