Sold
Lai Wah CourtFLOOR 10FLAT B
Registration Number:18060401530033
|Transaction Date:18/05/2018
PRN:A5066846
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngusNg伍志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-069944)
PRICE
$3.33 M
Saleable Area
224sq.ft.
Buy $14,873 /sq.ft.
Gross Area
335sq.ft.
Buy $9,940 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 18/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
28
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
188-190 Lai Chi Kok Road