Sold
Lai Yan Court Lai Choi House (block B)FLOOR 27FLAT 1
Registration Number:19052200450049
|Transaction Date:15/05/2019
PRN:A7502721
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$6.95 M
Saleable Area
640sq.ft.
Buy $10,852 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 15/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
1,919
Walking toMei FooStation
9 Min(s)
Address/ Area
278 Lai King Hill Road