Sold
Lai Bo Garden Block 1FLOOR 17FLAT F
Registration Number:19120201300011
|Transaction Date:06/11/2019
PRN:A3777005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$6 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $14,630 /sq.ft.
Gross Area
577sq.ft.
Buy $10,399 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 06/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
296
Walking toCheung Sha WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
38 Cheung Wah Street