Sold
Lai Bo Garden Block 2FLOOR 9FLAT B
Registration Number:21011201510199
|Transaction Date:28/12/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/6
PRICE
$5.86 M
Saleable Area
410sq.ft.
Buy $14,289 /sq.ft.
Gross Area
564sq.ft.
Buy $10,390 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 28/12/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
296
Walking toCheung Sha WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
38 Cheung Wah Street