Sold
La Hacienda House U3NO. 27HOUSE 3
Registration Number:20120800440119
|Transaction Date:27/11/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
PRICE
$235 M
Saleable Area
3,457sq.ft.
Buy $67,970 /sq.ft.
Gross Area
3,666sq.ft.
Buy $64,103 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 27/11/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1949-04-1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
23 Block(s)
Total Units
57
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
27-33 Mount Kellett Road