Sold
Kwong Fung Terrace Tower 1FLOOR 16FLAT A
Registration Number:25021201120069
|Transaction Date:07/02/2025
PRN:A2765233
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$8.75 M
Saleable Area
622sq.ft.
Buy $14,064 /sq.ft.
Gross Area
805sq.ft.
Buy $10,870 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 07/02/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street