Sold
Kwong Fung Terrace Tower 1FLOOR 4FLAT A
Registration Number:22112501290024
|Transaction Date:08/11/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$9.3 M
Saleable Area
622sq.ft.
Buy $14,948 /sq.ft.
Gross Area
805sq.ft.
Buy $11,553 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 08/11/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street