Sold
Kwong Fung Terrace Tower 1FLOOR 28FLAT B
Registration Number:10101802250013
|Transaction Date:22/09/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$7.28 M
Saleable Area
723sq.ft.
Buy $10,064 /sq.ft.
Gross Area
945sq.ft.
Buy $7,704 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 22/09/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street