Sold
Kwok Ga BuildingFLOOR 2FLAT C
Registration Number:18020202350095
|Transaction Date:24/01/2018
PRN:B3767964
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/2
PRICE
$5.5 M
Saleable Area
308sq.ft.
Buy $17,866 /sq.ft.
Gross Area
406sq.ft.
Buy $13,547 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 24/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
6-12 Woo Hop Street