Sold
Kwok Ga BuildingFLOOR 1FLAT D
Registration Number:07291981
|Transaction Date:29/08/1997
PRN:A3111174
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/2
PRICE
$2.4 M
Saleable Area
308sq.ft.
Buy $7,796 /sq.ft.
Gross Area
406sq.ft.
Buy $5,911 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 29/08/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
6-12 Woo Hop Street