Sold
Kwok Ga BuildingFLOOR 17FLAT C
Registration Number:26040801720181
|Transaction Date:20/03/2026
PRN:B3767959
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$3.6 M
Saleable Area
308sq.ft.
Buy $11,694 /sq.ft.
Gross Area
406sq.ft.
Buy $8,867 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 20/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
6-12 Woo Hop Street