Sold
Tung Tau (ii) Estate Kwai Tung HouseFLOOR 23FLAT 8
Registration Number:18053002010076
|Transaction Date:17/05/2018
PRN:A6760055
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$3.95 M
Saleable Area
544sq.ft.
Buy $7,267 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 17/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-12-1993-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
6,613
Walking toWong Tai SinStation
13 Min(s)
Address/ Area
183 Tung Tau Tsuen Road