Sold
Kowloon Tong MansionFLOOR 7NO. 110A
Registration Number:06092500670013
|Transaction Date:02/09/2006
PRN:A3453588
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
Sold

1/1
PRICE
$6.35 M
Saleable Area
1,074sq.ft.
Buy $5,911 /sq.ft.
Gross Area
1,400sq.ft.
Buy $4,536 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 02/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
35
Walking toPrince EdwardStation
12 Min(s)
Address/ Area
110-112 Boundary Street