Sold
Koway Court Block 2FLOOR 18FLAT E
Registration Number:20093002160222
|Transaction Date:21/09/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$5.62 M
Saleable Area
396sq.ft.
Buy $14,188 /sq.ft.
Gross Area
484sq.ft.
Buy $11,612 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 21/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
704
Walking toChai WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
111 Chai Wan Road