Sold
Konwall CourtFLOOR 5FLAT B
Registration Number:12082001260059
|Transaction Date:09/08/2012
PRN:A5062861
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LeoSze施志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-387984)
PRICE
$1.69 M
Saleable Area
191sq.ft.
Buy $8,844 /sq.ft.
Gross Area
279sq.ft.
Buy $6,039 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 09/08/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
143 Lai Chi Kok Road