Sold
Konwall CourtFLOOR 17FLAT B
Registration Number:09082801750200
|Transaction Date:11/08/2009
PRN:B4010645
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
PRICE
$900 K
Saleable Area
191sq.ft.
Buy $4,724 /sq.ft.
Gross Area
277sq.ft.
Buy $3,249 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 11/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
143 Lai Chi Kok Road