Sold
Konwall CourtFLOOR 7FLAT A
Registration Number:10062800440013
|Transaction Date:18/06/2010
PRN:B6690962
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
PRICE
$1.22 M
Saleable Area
213sq.ft.
Buy $5,724 /sq.ft.
Gross Area
311sq.ft.
Buy $3,923 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 18/06/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
143 Lai Chi Kok Road