Sold
Konwall CourtFLOOR 8FLAT B
Registration Number:08031202900122
|Transaction Date:22/02/2008
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PatrickShum岑俊傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-134841)
PRICE
$790 K
Saleable Area
191sq.ft.
Buy $4,146 /sq.ft.
Gross Area
277sq.ft.
Buy $2,852 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 22/02/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
143 Lai Chi Kok Road