Sold
Konwall CourtFLOOR 11FLAT C
Registration Number:06915163
|Transaction Date:03/01/1997
PRN:A5062917
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
PRICE
$1.42 M
Gross Area
311sq.ft.
Buy $4,566 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 03/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
36
Walking toPrince EdwardStation
6 Min(s)
Address/ Area
143 Lai Chi Kok Road