Sold
Kinga CourtFLOOR 5FLAT A
Registration Number:06683688
|Transaction Date:18/06/1996
PRN:A7160436
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$2.25 M
Gross Area
622sq.ft.
Buy $3,617 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 18/06/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
27
Walking toSham Shui PoStation
6 Min(s)
Address/ Area
207 Yee Kuk Street