Sold
Kinga CourtFLOOR 7FLAT B
Registration Number:09042901420150
|Transaction Date:09/04/2009
PRN:A7160525
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SusanSitu司徒巧珍
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-674810)
Sold

1/1
PRICE
$1.59 M
Saleable Area
447sq.ft.
Buy $3,559 /sq.ft.
Gross Area
622sq.ft.
Buy $2,556 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 09/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
27
Walking toSham Shui PoStation
6 Min(s)
Address/ Area
207 Yee Kuk Street