Sold
Whampoa Estate King Wing Building (block P)FLOOR 4FLAT 3
Registration Number:06030302100097
|Transaction Date:17/02/2006
PRN:B6728680
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$1.56 M
Gross Area
550sq.ft.
Buy $2,833 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 17/02/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street