Sold
King Kwong MansionFLOOR 8FLAT A
Registration Number:07060802610057
|Transaction Date:15/05/2007
PRN:A1192579
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$1.68 M
Saleable Area
259sq.ft.
Buy $6,476 /sq.ft.
Gross Area
401sq.ft.
Buy $4,190 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 15/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
42
Walking toCauseway BayStation
16 Min(s)
Address/ Area
8 King Kwong Street