Sold
King Hin CourtFLOOR 20FLAT 4
Registration Number:24121600680055
|Transaction Date:04/12/2024
PRN:D1282519
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$4.88 M
Saleable Area
642sq.ft.
Buy $7,607 /sq.ft.
Gross Area
812sq.ft.
Buy $6,010 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 04/12/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
344
Walking toChoi HungStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 King Tung Street