Sold
King Hin CourtFLOOR 27FLAT 8
Registration Number:17120400660043
|Transaction Date:24/11/2017
PRN:D1283254
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$4.89 M
Saleable Area
398sq.ft.
Buy $12,273 /sq.ft.
Gross Area
504sq.ft.
Buy $9,698 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 24/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
344
Walking toChoi HungStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 King Tung Street