Sold
King Hin CourtFLOOR 28FLAT 6
Registration Number:23010900160092
|Transaction Date:04/01/2023
PRN:D1283338
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$4.6 M
Saleable Area
554sq.ft.
Buy $8,298 /sq.ft.
Gross Area
701sq.ft.
Buy $6,562 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 04/01/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
344
Walking toChoi HungStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 King Tung Street