Sold
King Hin CourtFLOOR 30FLAT 9
Registration Number:17051901980125
|Transaction Date:05/05/2017
PRN:D1283549
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$6.18 M
Saleable Area
646sq.ft.
Buy $9,569 /sq.ft.
Gross Area
812sq.ft.
Buy $7,611 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 05/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
344
Walking toChoi HungStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 King Tung Street