Sold
King Fai CourtFLOOR 9FLAT 2
Registration Number:11031602810096
|Transaction Date:03/03/2011
PRN:B9377367
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$1.44 M
Saleable Area
219sq.ft.
Buy $6,567 /sq.ft.
Gross Area
370sq.ft.
Buy $3,878 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 03/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
50
Walking toSham Shui PoStation
7 Min(s)
Address/ Area
203-207 Lai Chi Kok Road