Sold
King Fai CourtFLOOR 8FLAT 1
Registration Number:25120101750020
|Transaction Date:13/11/2025
PRN:A5067618
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
197sq.ft.
Buy $10,052 /sq.ft.
Gross Area
310sq.ft.
Buy $6,387 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 13/11/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
50
Walking toSham Shui PoStation
7 Min(s)
Address/ Area
203-207 Lai Chi Kok Road