Sold
King Fai CourtFLOOR 5FLAT 3
Registration Number:18092400360197
|Transaction Date:14/09/2018
PRN:A5067742
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SusanSitu司徒巧珍
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-674810)
Sold

1/1
PRICE
$3.6 M
Saleable Area
219sq.ft.
Buy $16,475 /sq.ft.
Gross Area
370sq.ft.
Buy $9,730 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 14/09/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
50
Walking toSham Shui PoStation
7 Min(s)
Address/ Area
203-207 Lai Chi Kok Road