Sold
Kin Fai BuildingFLOOR 9FLAT H
Registration Number:12020700880027
|Transaction Date:27/01/2012
PRN:B0828597
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$1.73 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $5,393 /sq.ft.
Gross Area
418sq.ft.
Buy $4,139 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 27/01/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toYuen LongStation
8 Min(s)
Address/ Area
69 Fung Cheung Road