Sold
Kin Fai BuildingFLOOR 15FLAT E
Registration Number:12102400320099
|Transaction Date:28/09/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$2.08 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $6,478 /sq.ft.
Gross Area
418sq.ft.
Buy $4,971 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 28/09/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toYuen LongStation
8 Min(s)
Address/ Area
69 Fung Cheung Road