Sold
Kin Fai BuildingFLOOR 8FLAT A
Registration Number:14100800570174
|Transaction Date:16/09/2014
PRN:B0827881
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$2.9 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $9,041 /sq.ft.
Gross Area
418sq.ft.
Buy $6,938 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 16/09/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toYuen LongStation
8 Min(s)
Address/ Area
69 Fung Cheung Road