Sold
Kin Fai BuildingFLOOR 4FLAT B
Registration Number:14061201000420
|Transaction Date:06/06/2014
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$2.69 M
Saleable Area
335sq.ft.
Buy $8,036 /sq.ft.
Gross Area
448sq.ft.
Buy $6,004 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 06/06/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toYuen LongStation
8 Min(s)
Address/ Area
69 Fung Cheung Road