Sold
Kim Fat MansionFLOOR 22FLAT C
Registration Number:20040201380202
|Transaction Date:30/03/2020
PRN:A2151023
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$6.37 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $16,484 /sq.ft.
Gross Area
476sq.ft.
Buy $13,382 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 30/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
84
Walking toShau Kei WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
11 Shau Kei Wan Main Street East