Sold
Kim Fat MansionFLOOR 17FLAT C
Registration Number:07946277
|Transaction Date:03/12/1999
PRN:A2150984
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
PRICE
$1.37 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $3,540 /sq.ft.
Gross Area
476sq.ft.
Buy $2,874 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 03/12/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
84
Walking toShau Kei WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
11 Shau Kei Wan Main Street East