Sold
Kim Fat MansionFLOOR 5FLAT D
Registration Number:14122901540211
|Transaction Date:11/12/2014
PRN:C0805434
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$3.66 M
Saleable Area
383sq.ft.
Buy $9,551 /sq.ft.
Gross Area
474sq.ft.
Buy $7,722 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 11/12/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
84
Walking toShau Kei WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
11 Shau Kei Wan Main Street East