Sold
Whampoa Estate Ki Fu Building (block Y)FLOOR 5FLAT 2
Registration Number:10090202060093
|Transaction Date:06/08/2010
PRN:A6525359
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
Sold

1/1
PRICE
$2.38 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $7,370 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $5,289 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 06/08/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street