Sold
Whampoa Estate Ki Fu Building (block Y)FLOOR 15FLAT 7
Registration Number:10121300320045
|Transaction Date:16/11/2010
PRN:C0914446
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricKo高金龍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-154706)
Sold

1/1
PRICE
$2.32 M
Saleable Area
327sq.ft.
Buy $7,090 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $5,156 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 16/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street