Sold
Whampoa Estate Ki Fu Building (block Y)FLOOR 15FLAT 2
Registration Number:07082000770409
|Transaction Date:03/08/2007
PRN:A6525338
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
Sold

1/1
PRICE
$1.3 M
Saleable Area
327sq.ft.
Buy $3,973 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $2,889 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 03/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street