Sold
Whampoa Estate Ki Fu Building (block Y)FLOOR 1FLAT 3
Registration Number:17121100400010
|Transaction Date:01/12/2017
PRN:B4192805
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
Sold

1/1
PRICE
$4.97 M
Saleable Area
323sq.ft.
Buy $15,391 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $11,044 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 01/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street