Sold
Kent BuildingFLOOR 7FLAT D
Registration Number:07621398
|Transaction Date:17/11/1998
PRN:B6649400
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLau劉寶田
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-479972)
PRICE
$860 K
Saleable Area
350sq.ft.
Buy $2,458 /sq.ft.
Gross Area
360sq.ft.
Buy $2,389 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 17/11/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
44
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
39A Jordan Road