Sold
Kent BuildingFLOOR 9FLAT C
Registration Number:08530028
|Transaction Date:20/10/2001
PRN:A4731585
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryYung容秋兒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-253361)
PRICE
$800 K
Saleable Area
575sq.ft.
Buy $1,392 /sq.ft.
Gross Area
590sq.ft.
Buy $1,356 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 20/10/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
44
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
39A Jordan Road